کشمش ایرانی

کشمش انگوری

 کشمش انگوری
12
دسامبر
2019

کشمش انگوری

اگر اطلاعات کافی در مورد کشمش انگوری ندارید به سایت فرتاک مراجعه کنید تا اطلاعات شما کامل شود.

کشمش انگوری چیست

همانطور که در مقالات مختلف گفته شد کشمش دارای خواص  فراوانی می باشد. انگور انواع مختلفی دارد که از معروف ترین آنها می توان به انگور شاهی، بیدانه، و با دانه اشاره کرد برای خشک کردن انگور روش های مختلفی وجود دارد کشمش انگوری از خشک کردن انواع انگور های بی دانه توسط دود گوگرد حاصل می شود که رنگ آن زرد کهربایی یا قهوه ای روشن خواهد بود. امروزه این محصول به دلیل کیفیت بالا و خواص فراوانی که دارد طرفداران زیادی دارد.

خواص کشمش انگوری

کشمش انگوری به علت داشتن کمپفرول برای سلامتی بسیار مناسب و خطر ابتلاع به بیماری های سرطانی جلوگیری می کنند. فلاونوئید موجود در این کشمش خاصیت ضد التهابی دارد و از بیماری ههای قلبی جلوگیری خواهد کرد.

مراحل تولید و بهره برداری کشمش انگوری به شرح زیر است:

۱. چیده شدن انگور در اوایل مهر صورت می گیرد.

۲. خوشه های انگور با نخ های پلاستیکی به همدیگر گره زده خواهند شد.

۳. به منظور کاهش زمان خشک شدن از مواد لایه بردار به نام تیزآب فرو برده می شود.

۴. خوشه های انگور با نخ های پلاستیکی مخصوص این نوع انگور ۲ الی ۳ متری به صورت عمودی به شکل آپنگ به همدیگر گره زده می شود.

قیمت کشمش انگوری

۵. بعد از گره زدن از سقف بارگاه (برانداز محلی) به دور از نور آفتاب آویزان و سپس به مدت ۷ الی ۸ ساعت در بخور گوگرد قرار می گیرد که همان بخور گوگرد باعث ظریف و نازکتر شدن پوسته انگور و گرفتن رنگ عنبر طلایی با عطر و طعم شیرین میوه ای به خود می شود.

۶. بعد از خشک شدن در بارگاه ذخیره کشمش توسط کشاورزان واحد ما محصول را مستقیما از کشاورز خریداری و به محل کارخانه حمل می نماید.

۷. کشمش در مرحله بعد وارد چرخه شستشو و بسته بندی می شود.

خرید کشمش انگوری و قیمت آن

چنانچه قصد خرید انگور کشمش انگوری را دارید می توانید از سایت های که به صورت آنلاین یا فروشگاه های خشکباری و یا اینکه در بازارهای سنتی این محصول محبوب را خریداری کنید. قیمت کشمش انگوری ممکن است با توجه به کیفیت و تازه بودن محصول متفاوت باشد برای اطلاع از قیمت انواع کشمش می توانید به سایت فرتاک مراجعه و از قیمت انواع کشمش ها مطلع شوید.