کشمش ایرانی

کشمش ملایر

کشمش ملایر
01
ژانویه
2020

کشمش ملایر

شهر ملایر یکی از قطب های صادرگننده کشمش در جهان می باشد.

کشمش ملایر :

ملایر در استان همدان قرار دارد و در بخش باغداری انگور در حال حاضر یکی از قطب های تولید انگور در کشور شناخته می شود با همراه باشید تا در این مقاله در مورد کشمش ملایر توضیح بدهیم. همانطور که گفته شد ملایر یکی از بزرگترین صادرکنندگان کشمش در کسور و جهان می باشد که 26% از مجموع کشمش های صادراتی دنیا از ملایر صادر می شود که این صادرات سودی نزدیک به 300 میلون دلار عاید کشورمان می کنند.

روش تولید کشمش :

رایج ترین روش برای خشک کردن انگور را میتوان روش تیزابی نام برد چرا که در این روش از مایعات قلیایی برای زودتر خشک شدن انگور استفاده می شود. برای تهیه تیزاب از مخلوط 1/5 تا 2 کیلوگرم  کربنات پتاسیم و یک لیتر روغن ایرانی و 30 لیتر اب استفاده کنید تا انگور چند روز زودتر از انگور آفتابی خشک شود.

قیمت کشمش ملایر

در ایران انگور چینی به دو روش سنتی و صنعتی انجام می شود. که در روش سنتی کشاورزان انگور را می چینند و در نزدیکی باغ خود محلی را برای خشک کردن انگور استفاده می کنند. ولی در روش صنعتی انگور کم ترین تماس با دست را دارد. برای صادرات کشمش به کشور های اروپایی و آسیایی استاندارد های وجود دارد که در کارخانه های فرآوری باید رعایت شود.

کشمش ارگانیک :

به کشمشی می گویند که بدون مواد افزودنی مانند تیزاب خشک شود و در شرایط کاملا طبیعی این نوع از کشمش را کشمش اورگانیک می گویند.