کشمش ایرانی

کشمش تیزابی

کشمش تیزابی
12
دسامبر
2019

کشمش تیزابی

امروزه کشمش تیزابی محبوبیت زیادی پیدا کرده و صادرات آن برای ایران بسیار سوده ب

کشمش تیزابی

کشمش تیزابی به دو نوع تقسیم می شود دانه دار، بیدانه و کشمش تیزابی رنگ های مختلفی دارد که معروفترین آنها دارای رنگ سبز و زرد تشکیل شده است. فیبرموجود در کشمش تیزابی که مقدارآن 3/9 گرم است دارای خواص فراوانی بوده که مهم ترین آنها را می توان برای ریزش مو، درمان سرطان روده و پستان، کاهش کلسترول خون و موارد دیگر نام برد. همچنین به مقدار فراوان دارای ترکیبات فلاونوئید مانند تانن و کاتکین می باشد. در کارتن هایی در کیسه های تلسکوپی پلی اتیلنی آبی رنگ بهداشتی داخل جعبه بسته بندی می گردد. سفارشات از شرکت های دیگر پذیرفته می گردد. در جای خشک وخنک نگهداری شود.

نقش تیزاب در خشک کردن انگور چیست؟

دانه های موجود در انگور به واسطه الیاف محکمی و وقوی که در داخل پوست خود دارند نمی گذارند انگور زودتر خشک شود. و در نتیجه موجب دیر خشک شدن حبه ها، و موجب بی کیفیت شدن انگور خواهد شد. برای همین محققان با تحقیق فراوان ماده شیمایی تیزاب را به وجود آوردند که موجب زودتر خشک شدن انگور می شود و کیفیت آن حفظ و برای صادرات مناسب می باشد.

آیا کشمش تیزابی برای سلامتی انسان ضرر دارد؟

در حالت کلی خیر. ولی این نکته را به خاطر بسپارید که برای افرادی که آسم دارند توصیه نمی شود چرا که برای خشک شدن آن از ماده شیمیایی استفاده شده است.

قیمت کشمش تیزابی صادراتی

کشمش نیز مانند مواد خشکبار دارای قیمت مختلفی می باشد که قیمت آنها نیز با توجه به برند، محل تولید، کیفیت بسته بندی، نرخ جهانی، نرخ ارز، فصل آن، و کیفیت آن توسط کارشناسان بررسی می شود و قیمت گذاری می شود.